16.03.2010

YENİ KİTAPLARIM

Veda ve Umutu bitirdim.İkisini de çok beğendim Bunlarda dün elime ulaştı. Babilde Ölüm İstanbul'da Aşk başladım güzel bir kitaba benziyor. Bitirince Yorumumu eklerim.
BAHAR'IMA İTHAFEN (umarım doğru yazmışımdır.)
Veda'nın bildiğiniz gibi filmide yapıldı ama ben her zaman izlemekten ziyade okumaktan yanayım.
Veda'yı büyük bir hüzünle bitirdim.Bitmesin diye son sayfaları yavaş yavaş okudum ama yinede bitti:)
Aşk, savaş, Osmanlı hükümdarlığının çöküşü, Sürgün, Gelin kaynana çekişmesi ne ararsanız var içinde ben okuyun derim. Bu kitabı okuduktan sonra Atalarımızın bizim için katlandığı acılardan dolayı minnettarlığım bin kat arttı. Onlar olmasaydı nasıl olurdu diye düşünmeden edemedim doğrusu.
Hayat akan bir sudur veda kadar etkilemedi Bir çöküşün  sonrasında neler yaşandığını, Cumhuriyetin ilk kuruluşunda insanların nasıl kısa bir süre de değiştiğini ve geliştiğini zevkle okudum.

14 yorum:

 1. uçurtma avcısını çok beğendim....ama iskender palanın kitabını okumadım.....bitince yorum yazarsan sevinirim...sevgiler....

  YanıtlaSil
 2. uçurtma avcısını bende çok beğenerek okudum ..sonra dvd sini aldım filminide seyrettim ..ama diğer kitabı okumadım nasıl ? okuyunca paylaş bende almak istiyorum ..

  YanıtlaSil
 3. kuzu
  bu uçurtmayı ben izledim :) filmi çekilmişti..

  ama ağlaya ağlaya :(

  süper bir filmdi
  bana göre elli kere izlesem aynı şeyleri düşünür hissederim sanırım..
  kitabı okuyunca fikirlerini bekliyorum.. film yetmez birde kitabı oku dersen hemen almaya giderim..

  YanıtlaSil
 4. saniyeciğim azıcık şöööyle detaylı yazsana kitap hakkındaki düşüncelerini merak ettim. özellikle iskender palayı bitirince detay yorum istiyorum

  YanıtlaSil
 5. tamam canımcım hemen ekliyorum fazladan yorum sana.

  YanıtlaSil
 6. Canım İskender Pala nın bu kitabını büyük bir keyifle okudum bende.Edabiyatı seviyorsan Kitapla birlikte(fuzulinin kitabıyla)tüm divan şairlerini ve eski istanbulu yaşamış gibi oluyor insan.Katre-i matem i de öneririm okumadıysan.Uçurtma avcısı harika.aynı yazarın bim muhteşem güneş i ise mükemmel....

  YanıtlaSil
 7. gönüldenele; edebiyat seviyorum evet yaklaşık 20-25 syfa okudum çok değişik geldi anlatımını beğendimd. desene bir sonraki kitaplarım katre-i matem ile bin muhteşem güneş olacak.

  celebi74 ablam. dvdsini izleyeceğim bende. Ben kolay ağlamam filmlerde ama merak ettim

  kelebekim tamam iskender pala
  hakkında detaylı bir yazı yazacağım inşallah.

  şehnazcım güzel yorumun için teşekkür ederim
  herkes okumuş uçurtma avcısını ben kalmışım birtek yaa.

  YanıtlaSil
 8. teşekkür ederim güzel bayan isteğimi dikkate aldığın için :)) bende merak ettim şimdi..ithafen'de h harfini unutmuşsun canım :)) seni seviyorum güzel arkadaşım çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 9. veda ve umutu bende çok begenerek okudum bir çırpıda nereyse..
  babilde ölüm istnbulda aşk ise iskerder pala daha evvel okumamama rağmen yeni aldığım bir kitap ama uzunca bir süre gelmez sıra ona :) uçurtma avcı ise pek güzel onunda filmi var ama bende filmden se kitabını okumayı terzih ederim!
  ama çekilen veda filmi bu kitaptan uyarlama değil, aklınızda bulunsun gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz :)

  YanıtlaSil
 10. uçurtma avcısı harika bir kitap, bin muhteşem güneş te öyle. Ben Babil'de ölüm İstanbul'da aşkı kendimi ne kadar zorladıysamda bitiremedim :(
  Keyifli okumalar :)

  YanıtlaSil
 11. seyhancım veda filmini tamamen yalnış anlamışım desene sadece isim benzerliğiymiş. izlenecekler sırasına alayım onu.
  Nur umarım bende bitirmemezlik yapmam. uçurtma avcısına önce başlamadığım için üzüldüm doğrusu.

  YanıtlaSil
 12. uçurtma avcısını bende çok merak ediyorum, bu yorumlardan sonra hemen okumaya çalışacağım:)

  YanıtlaSil
 13. İtiraf ediyorum kitap okuma özürlüyüm, sınırlı boş vakitlerimi hobilerime harcayarak değerlendirdiğim için kitap okumaya sıra gelmiyor ne yazık ki.Ya da başlıyorum yarım kalıyor.Ama Veda'yı film olarak izlemek istiyorum.

  YanıtlaSil
 14. İskender Pala 'nın kitabı bende de var ama hala okuyamadım yorumunu merakla bekliyorum..

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails