15.10.2012

NIVEA ÇANTA DEĞİŞİM-OMUZ ÖRTÜSÜ


 Bu da küçük hanımın annesi için hazırladığım çantamız. Alt açma ile birlikte nıvea firmasının hediyesidir ama benim elime düşünce bu hale geldi. Ve ben kendilerini böyle çok sevdim. Rengi fuşya aslında ama burda bir acayip çıkmış.
  Bu foto da daha canlı. Düğmeleri tek tek dikmek çok sıkıcıydı ama bitince çok seyretmek çok keyifli oldu.
Bu da küçük hanımın gazını alırken kullanılacak omuz örtüsü. Pek akla gelmeyen bir örtüdür belki ama bence çok önemli bebeğin minicik ağzı kirli kıyafetlere temas etmemeli. Hele de bizim bebeğimiz gibi çok erken ve küçük doğan bebeklerin ki.
Kendisi havlu üzerine kumaş geçilerek üzerlerine de keçeden minik ayılar işlenerek yapıldı. ve severek dikildi..

10.10.2012

GÜZEL KIZIMIZ DOĞDU VE ALT AÇMA

Bugün küçük hanım aramıza katıldı yaklaşık 7 hafta erken doğdu ama sağlığı şimdilik yerinde çok şükür. Umarım böyle devam eder ve benim kızımın çektiği sıkıntıları çekmez. Küçük Hanım 2 kg dünyaya geldi o kadar minik ki aldığımız herşey bol geliyor yavruma. İnşallah en kısa zamanda tulumlarının içini doldurur.


 Bu da küçük hanımın alt açması. Kendisi nıvea çantasının içinden çıktı altı kalın muşamba ama üst dokusu hoşuma gitmedi bende ablamın elinden aldım hemen ver ben onu değiştiririm diye. o da çok mutlu oldu tabii ki. Kumaşın üstüne uygun ölçülerde kumaş kestim ve üzerini kuşlarla süsledim. Kuşların hepsi de kızıma baksın diye en üst kısma da kızımızın adını işledim. Nasıl olmuş.

 
En sonda koyu renk olan biyesini söktüm yeni biye diktim yıkadım ve ütüledim. Küçük hanımın kullanımına hazır oldu.                                                         Zeynebim bebeğim iyi ki doğdu...

                             Bu da kuşumuzun yakın görüntüsü..Pek kuşa benzemiyorlar kuşla tavuk arası birşeyler ama çok sevimliler değil mi?............

6.10.2012

PAZEN BATTANİYE 2

 Benim Favorim bu battaniye. İlk burda gördüm.Bu hanımın müthiş çalışmaları var. Ressamlığı kumaşlar üzerinde geliştirmiş. Öyle güzel insan çalışmaları var ki buyrun bakın derim. Tabii o bayan pike üzerine yapmıştı. Bende eminönüne gittim pikelik kumaş almak için ama mt. fiyatı 25 tl olduğunu öğrenince pazen ve kullanılmayan çarşaftan kendim yaptım. Pikelik kumaşın mt fiyatı neden bu kadar pahalıdır fikri olan var mı arkadaşlar?
Adama sordum neden bu kadar pahalı diye bunların fiyatı böyle diyor başka birşey demiyorum. Birde üzeri işlenmiş pikelikler var onlarda gözüm kaldı ama çok pahalı geldi bana hoş onlarda mt.25  tl

                                      Bol bol resim ekledim çünkü ben bu battaniyeyi çok sevdim.


                                          Sıfatı güzel olmuş değil mi??????????


              Dikişler yine bozuk görüldüğü üzere birde benim ütüm miyadını doldurmak üzere düzgün ütülemiyor.     Bahane bahane bahane :):)                         Her açıdan fotolar çektim çok sevdim çok sevdim bu battaniyeyi


                           Hep kedi mi kuş yiyecek benim kuşlarım kediyi yiyecekler.


                                                       Bu kuşa bayıldım bayıldım.              Kedinin boyun kısmı  biraz bozuk oldu ama beni rahatsız etmiyo çünkü bütününü çok sevdimmmmmm.

    Yaptığın bir şeyi bu kadar beğenince yere göğe sığdıramıyorsun ne ayıpp...

4.10.2012

ZEYNEP'İN OYUN HALISI


 Küçük Hanımın 4-5 aylık olunca kullanması için yaptığım oyun halısı. Desenlerini ve renklerini özellikle çok renkli seçtim ki dikkatini çeksin ve eğlensin inşAllah da düşündüğüm gibi olur. Düz kumaşlarım eski işyerinin ganimetlerinden renkli kumaşlarımsa diktiğim nevresim takımının parçalarından oluştu. 
  İçinin elyafı içinse beşik setinin içinde olan yorganı kullandım. Bizim bebeğimiz kış çocuğu olduğu için el yapımı yün yorgan kullanacağız. Bu yüzden de yorgan kullanılmayacaktı ben de böyle değerlendirdim.

Keçe çalışmayı çok seviyorum. Çok eğlenceli.. Bu işi satmak için yapmayı çok istiyorum. İnşAllah bir gün bunu da yapacağım

3.10.2012

PAZEN BEBEK BATTANİYESİ

İlk çalışmam pazen bebek battaniyesi. Üzerindeki işlemeleri kumaşla yaptım ve çok pişman oldum keşke keçe kullansaydım ama diktim bir kere ve geri sökmek istemedim. Diğer battaniyemi bu yüzden keçe ile süsledim.
 Kumaş ile aplike yapmak bence çok sağlıklı olmuyor, kumaşın etrafı sökülüyor bu da dikişin atmasına neden oluyor.
 Ah ah birde pazeni yıkamayı unutup diktikten sonra yıkarsanız benim gibi sonrasında ne yapacağımda küçüklüğü kamufle edeceğim diye düşünürsünüz. Aman dikkat bence pazen her yıkamaya çekiyor. Bu yüzden şimdi kendi kızıma dikeceğim battaniye için aldığım pazeni iki gündür suda bekletiyorum inşaAllah işe yarar.
 Bu battaniye acemilikten geçiş çalışmam oldu bu yüzden eksikleri sizinle paylaşmak istedim belki sizin işinize yarar.
Not: Arkadaşlarr ben düz dikiş dikemiyorum ve kumaşı düz kesemiyorum bunun bir püf noktası ve öğrenme yolu var mı???  
 yardım ediniz lütfennnnnnnnnnnnnn

2.10.2012

ZEYNEP'İMİN HAZIRLIKLARI 1


Uzun zamandır beklenen küçük bir misafirimiz var. Küçük hanım gelmeden haberi geldi ve teyzesi hazırlıklara başladı. öncelikle toplu bir yazı paylaşalım daha sonrasında hepsini tek tek paylaşacağım.


Bu gördükleriniz
İki adet pazen astarlı battaniye
Bir adet promosyon çanta süslemesi
Bir adet promosyon alt açma süslemesi
Bir adet omuz örtüsüdür.
Daha da bitmedi bir de nevresim takımı, iki yastık ve  maymun diktim ama onu fotosunu çekmeyi unutmuşum..
Bir de sepetini süsleyeceğim. Kızımın güzel çeyizini götüreceğim inşaAllah.

çekiliş varrrrrrrrr

ben bu aralar fena halde keçelere sarmış durumdayım inşallah bana çıkar bu güzel set.
İlgilenenler buraya

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails